POSZUKIWANIA WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA - 13.04.2022 r.

Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną wychowawczyni oddziału przedszkolnego 3 i 4-latków, p. Renata przygotowała fantastyczną niespodziankę dla dzieci. W Niemczech istnieje zwyczaj, że przed Wielkanocą Zajączek chowa dla dzieci słodkie jajka. Tradycja mówi, że nikt tak naprawdę Zajączka Wielkanocnego nie widział, ale ludzie wierzą, że ma on setki lat. Do wielkanocnej zabawy pani wychowawczyni zaprosiła swoich wychowanków. Najpierw pochowała czekoladowe jajeczka... na placu zabaw, co było dodatkowym utrudnieniem, a potem z uwagą obserwowała, jak sprytne przedszkolaki odszukują smakołyki! Wspaniała aura pogodowa sprzyjała fantastycznej zabawie.

Gratulujemy maluchom bystrego oczka Mrugnięcie

Na zakończenie zabawy można było skosztować czekoladowych jajek. Mniam!

Oprócz słodkości dzieci zjadły przepyszne kanapeczki ze szczypiorkiem i rzeżuchą, które tak wytrwale pielęgnowały w swoim kąciku przyrody. Gratulujemy małym ogrodnikom obfitych... i smacznych plonów.