WYCIECZKA DO LUBLINA (KL. I-III) - 25.03.2022 r.

25 marca uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem był Teatr im. H. Ch. Andersena. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli bardzo ciekawy spektakl pt. „Drzewo życzeń”. Mądra, wzruszająca historia o sile przyjaźni, która pomaga pokonywać swoje lęki i uprzedzenia oraz o tym, że warto być otwartym na innych – nie tylko na przybyszów z innego kraju, ale również na rośliny i zwierzęta, od których możemy się wiele nauczyć. Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Wsi Lubelskiej. Udali się z przewodnikami na zwiedzanie skansenu. Odwiedzili odwzorowane prowincjonalne miasteczko z lat 30. XX w., gdzie mieli okazję zobaczyć ekspozycje m.in.: sklepu żelaznego, zakładu fryzjerskiego, kuchni żydowskiej, domu burmistrza, poczty oraz warsztatów – szewca, cholewkarza i kołodzieja. Ciekawymi atrakcjami były również wiatrak z Zygmuntowa a także XVIII-wieczny dwór z Żyrzyna, wokół którego roztacza się urokliwy ogród. W trakcie zwiedzania dzieci mogły zaobserwować niezwykłe okazy roślin i przyjrzeć się z bliska zwierzętom wiejskim. Był to dzień pełen wrażeń, a uczestnicy wycieczki wrócili do domów bogatsi o cenną wiedzę historyczną, przyrodniczą i kulturalną.