DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI - 21.03.2022 r.

21 marca witamy pierwszy dzień wiosny i obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Już po raz kolejny akcja ,,Dzień kolorowej skarpetki” zagościła również w murach naszej szkoły. Celem akcji było uświadomienie uczniom, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby zdrowe. Ci ludzie oczekują miłości, uwagi, szacunku i akceptacji. Data 21 marca nie jest przypadkowa - osoby z tą chorobą w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy zamiast dwóch. W tym dniu chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom - tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka. Budzenie świadomości, empatii, zrozumienia drugiego człowieka oraz otworzenie się na świat powinno rozpocząć się już od najmłodszych lat. Jedno jest pewne - dzisiaj pobiliśmy rekord w ilości kolorowych skarpetek w przestrzeni szkoły. Dodatkowo dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne - oczywiście kolorowe skarpetki. Powstała też gazetka ścienna z ciekawostkami na temat dnia kolorowej skarpetki.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji. Plakat Kciuk w górę emotikon - PIXERS.PL