UCZNIOWIE KLASY II W BIBLIOTECE - 20.01.2022 r.

W czwartek, 20.01.2022 r. uczniowie klasy II pod opieką nauczycieli udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Grabowie nad Wisłą. Na uczniów w progu czekały już uśmiechnięte panie bibliotekarki. Tematyka spotkania związana była z Dniem Babci i Dziadka. Na początku uczniowie wysłuchali historyjki o babci BaBu, którą przeczytała im pani Ania. Następnie dzieci uczestniczyły w rozmowie na temat wysłuchanego tekstu. Drugoklasiści bardzo chętnie wypowiadali się i udzielali odpowiedzi na pytania zadawane przez panią prowadzącą. Następnym działaniem była praca plastyczno - techniczna z wykorzystaniem pudełeczek po zapałkach. Zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji dotyczących przeczytanego tekstu o babci BaBu na karteczkach wielkości takiego małego pudełeczka. Nie było to łatwe zadanie, ale wszyscy świetnie sobie poradzili. W ramach aktywnej rozrywki drugoklasiści zagrali w "Bingo". Gra wywołała wielkie emocje, ale też wymagała od uczestników skupienia i koordynacji wzrokowej. Na zakończenie dzieci wręczyły paniom bibliotekarkom dyplom z podziękowaniami za wspaniałe zajęcia oraz własnoręcznie wykonany upominek. Do wszkoły wszyscy wrócili we wspaniałych humorach. Spotkanie uważamy za bardzo udane.

Dziękujemy :-)