AKCJA CHARYTATYWNA W NASZEJ SZKOLE - październik 2021 r.

"Nie liczy się to, ile posiadasz,
ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.”

Prężnie działające w naszej placówce Szkolne Koło Wolontariatu przy współpracy z Powiatową Komendą Policji w Zwoleniu przeprowadziło AKCJĘ CHARTYATYWNĄ. Celem tego przedsięwzięcia była zbiórka zabawek, przyborów szkolnych, kolorowanek oraz książek dla Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, który prowadzi ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Przez cały miesiąc październik uczniowie przynosili do szkoły wszelkiego rodzaju artykuły papiernicze, pluszaki, puzzle, samochodziki i gry planszowe. Uzbierała się w ten sposób pokaźna ilość kolorowych gadżetów.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę uczennic z klasy VIII: Mai i Martyny, które bardzo sumiennie i odpowiedzialnie podeszły do zadania, i to dzięki nim akcja przebiegła bardzo sprawnie.

Podsumowując, dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji przynosząc upominki. Pokazaliście w ten sposób, że jesteście wrażliwi na potrzeby innych ludzi, szczególnie dzieci, których życie jest przepełnione bólem, cierpieniem czy niedostatkiem.

Działalność charytatywna ma głęboki sens i wymiar solidarności z potrzebującymi.

Wszystkie przedmioty zostały przekazane do Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu w dn. 3 listopada 2021 r.