ŚLUBOWANIA NADSZEDŁ CZAS - 26.10.2021 r.

Pasowanie na ucznia to wyjątkowo ważne wydarzenie w życiu każdego świeżo upieczonego pierwszoklasisty. To symboliczne przejście ze świata beztroskiej zabawy w przedszkolu do świata nauki i pierwszych obowiązków. We wtorek 26 października o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyła się ta niezwykła uroczystość. Obecni byli: ukochani Rodzice pierwszaków, pani dyrektor Katarzyna Szymańska, koleżanki i koledzy z klasy II wraz z wychowawczyniami. Na tę wyjątkową uroczystość przybył także Pan Eugeniusz Andrzej Wolszczak - Wójt Gminy Przyłęk.
Pasowanie rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez wychowawcę klasy pierwszej panią Renatę Pożogę. Pierwszaki świetnie odegrały swoje role i zaśpiewały piosenki. Tym samym zdały egzamin i oficjalnie zostały włączone w grono uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą. Ogromnym ołówkiem pani dyrektor Katarzyna Szymańska dokonała uroczystego aktu pasowania.
Zarówno pani dyrektor Katarzyna Szymańska jak i Pan Eugeniusz Andrzej Wolszczak życzyli dzieciom ciekawości świata, satysfakcji ze zdobywania wiedzy, dużo radości w każdym dniu nauki, oraz żeby szkoła była dla każdego "drugim domem".

W tym wyjątkowym dniu nasi pierwszoklasiści otrzymali dużo prezentów: dyplomy wręczone przez panią dyrektor, upominki oraz odznaki pierwszaka od rodziców, tzw. "niezbędnik pierwszoklasisty" od społeczności szkolnej, a także specjalne podarunki od pana wójta. Ślubowanie zakończyło wspólne pozowanie do zdjęć.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy bohaterowie dzisiejszego dnia, czyli uczniowie kl. I udali się na słodki poczęstunek. Tradycją jest w naszej szkole, że starsi uczniowie z klasy II przygotowują słodką niespodziankę dla swoich młodszych kolegów w postaci pysznego tortu. Tak też oczywiście było i tym razem. Od drugoklasistów "nowi uczniowie" otrzymali przepiękny i bardzo smaczny tort.

Gratulujemy i życzymy naszym Pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki  w odkrywaniu tajników wiedzy.