UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 - 25.06.2021 r.

W piątek 25 czerwca 2021 roku odbyło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Wydarzenie to ze względu na procedury bezpieczeństwa związane z pandemią COVID-19 przebiegło w nieco innym porządku. Podzieleni na grupy uczniowie odbierali z rąk pani dyrektor Katarzyny Szymańskiej świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody książkowe oraz rzeczowe za udział w konkursach, dyplomy za 100% frekwencję oraz wysokie osiągnięcia w czytelnictwie. Pozostałym uczniom świadectwa szkolne wręczali wychowawcy w salach lekcyjnych.

O godzinie 8.00 świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz nagrody i dyplomy z rąk pani dyrektor oraz wychowawczyni odebrali uczniowie klasy VIII. O tej samej godzinie dzieci z oddziałów przedszkolnych: 3 i 4-latków oraz 5 i 6-latków otrzymały dyplomy oraz upominki od swoich wychowawczyń: p. Renaty Przepiórki i p. Katarzyny Suwały. Życzenia słonecznych i wspaniałych wakacji życzyła dzieciom także pani dyrektor Katarzyna Szymańska.

Uczniowie kl. I - III zebrali się na korytarzu szkolnym o godzinie 9.00. Wystąpienie rozpoczęły dzieci z klasy III, które na pożegnanie I etapu edukacyjnego przygotowały krótki montaż słowno-muzyczny oraz prezentację multimedialną podsumowującą lata spędzone w klasach I - III. Bardzo ciepło o swoich wychowankach mówiła wychowawczyni p. Renata Pożoga, która swojego wzruszenia nie mogłą ukryć, gdyż po policzku spływały łzy. Na pamiątkę od młodszych koleżanek i kolegów z kl. I i II trzecioklasiści otrzymali upominki. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor, która wręczyła nagrody i dyplomy wyróżniającym się uczniom oraz złożyła wszystkim dzieciom wakacyjne życzenia.

O godzinie 10.00 uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli we mszy św. celebrowanej przez ks. Sylwestra Góreckiego w Kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ługach. Zebrani na mszy dziękowali za miniony rok szkolny oraz za wszelkie otrzymane dobra.

Po zakończonej mszy o godzinie 11.00 na szkolnym korytarzu zgromadziła się młodzież z kl. IV - VII. Wyróżniający się w nauce uczniowie oraz ci, którzy brali udział w konkursach z rąk pani dyrektor otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, wspaniałe nagrdy oraz dyplomy.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowacami, podczas któych nauczyciele szczególnie przypominali uczniom o zasadach bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.

Tym sposobem kolejny pracowity rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.Mrugnięcie