LEKCJA BIBLIOTECZNA - 13.05.2021 r.

13 maja 2021 r. uczniowie kl. II i III pod opieką swoich wychowawców: p. Sabiny Budniak i p. Renaty Pożogi uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. "Fajny język ojczysty", która odbyła się w filii bibliotecznej w Grabowie nad Wisłą. Organizatorem spotkania była pani bibliotekarka - Anna Nędzi. Tematem lekcji było poszerzenie słownictwa dotyczącego wyrazu "fajny". W wyniku burzy muzgów uczniowie wymyślali, zapisywali, a później odczytywali zastępcze wyrazy. Byli bardzo zdziwieni, że jeden wyraz można zamienić aż tyloma innymi wyrazami. Następnie układali wyrazy i zdania. Kolejnym ćwiczeniem było uzupełnianie luk w tekście zastępując wyraz "fajny" innym wyrazem. Rozwiązywane ćwiczenia miały na celu rozwijanie słownictwa. Uczniowie chętnie uczestniczyli w poszczególnych etapach tego spotkania. Dzięku pani Ani wrócili bogatsi o nowy zasób słownictwa.

S. Budniak, R. Pożoga