POWITANIE WIOSNY W WYKONANIU UCZNIÓW KL. II - 19.03.2021 r.

"Więc oddaj głowę myślom szalonym,
Pokłoń się swoim latom zielonym,
Biegnij, wołaj, sław jej imię
Korzystaj z wiosny, bo szybko minie.

To idzie wiosna, wiosna szalona.
To idzie wiosna, to właśnie ona,
To idzie wiosna, wiosna szalona.
To idzie wiosna."

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach, z radością towarzyszącą temu rozkwitowi, temu przebudzeniu. To również czas  porządków, których dokonujemy po zimie, kiedy chcemy przygotować się na przyjście nowej pory roku. Odkurzamy stare kąty, wyrzucamy niepotrzebnie gromadzące się przedmioty, otwieramy szeroko okna na powiew świeżego powietrza.

Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście wiosny. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną nie było możliwości zorganizowania wspólnej szkolnej uroczystości z okazji tego święta. W radosnych nastrojach uczniowie klasy II przygotowani przez wych. p. Sabinę Budniak „wyszli z ławek”, by wspólnie bawić się i powitać Panią Wiosnę. Do udziału w tym wydarzeniu zostali zaproszeni uczniowie kl I: Zuzia i Kuba razem z panią Dominiką Pawelec. Mali aktorzy z klasy III wykazali się ogromną wyobraźnią twórczą i niezwykłym talentem artystycznym. Dopełnieniem były niezwykle barwne stroje własnoręcznie wykonane.

Dzień był bardzo udany, wszyscy świetnie się bawili i cieszyli, że wiosna jest już za progiem Mrugnięcie