NOWOCZESNE POMOCE DYDAKTYCZNE W NASZEJ SZKOLE

Nasza szkoła w ramach subwencji oświatowej otrzymała dofinansowanie na wyposażenie sal lekcyjnych w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej przedmiotów przyrodniczych (biologia, geografia, chemia i fizyka).

Zmiany w nauczaniu wymagają nowego podejścia do organizacji pracy, procesu edukacji i zapewnienia bezpiecznych przestrzeni. Pracownie przedmiotowe dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym staną się dla uczniów uczniów miejscem inspiracji i odkrycia własnych pasji.

W ramach dofinansowania w naszej szkole w czterech klasopracowniach pojawiły się duże monitory interaktywne. Staną się one na pewno doskonałą pomocą w realizacji podstawy programowej. Na wyposażenie pracowni biologicznej trafiły m.in: mikroskopy optyczne z kamerkami, preparaty, lornetki, lupy, pomoce dydaktyczne z dziedziny anatomii człowieka, plansze dydaktyczne oraz plakaty. Na lekcjach geografii uczniowie będą mieli możliwość skorzystania z nowych globusów: fizycznych, konturowych, indukcyjnych, kompasów, stacji pogody, wiatromierzów, teleskopu a także nowych map. Do pracowni fizycznej trafiły m.in.: narzędzia pomiarowe (amperomierze, woltomierze), przyrządy z dziedziny termodynamiki i energii (kalorymetry, elektrody), z dziedziny elektrostatyki, optyki, magnetyzmu i elektromagnetyzmu. Pracownia chemiczna wzbogaciła się o: dygestorium, wszelkiego rodzaju szkło oraz akcesoria laboratoryjne, odczynniki chemiczne i program multimedialny pomocny w nauczaniu chemii.