ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW - 26.02.2021 r.

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną  niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań – uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki.

W tym roku szkolnym, ze względu  na trudną sytuację epidemiczną w kraju, Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą odbyło się później niż zwykle - 26 lutego 2021 r. W tym doniosłym dla uczniów klasy I wydarzeniu udział wzięli zaproszeni Goście: ukochani Rodzice oraz pani dyrektor Katarzyna Szymańska. Swoją obecnością zaszczycił także Pan Eugeniusz Wolszczak - Wójt Gminy Przyłęk oraz Pani Katarzyna Cieślikowska - Szewczyk - Z-ca wójta.

Już od samego rana w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, zaproszeni Goście, dekoracja szkolnego korytarza przyczyniły się do tego, aby pasowanie było uroczystym momentem w życiu naszych pierwszaków.

Uczniów do tej uroczystej chwili przygotowały panie: Bożena Wolszczak i Dominika Pawelec. O godzinie 9.00 wprowadzony został sztandar szkoły. Z dumą zaśpiewany hymn, recytacja wierszy, złożenie uroczystego Ślubowania oraz przyjęcie odpowiedniej postawy podczas Pasowania wzbudziły w oglądających wzruszenie i dumę. Pierwszaki stanęły na wysokości zadania – bardzo dojrzale i z powagą uczestniczyły w uroczystości. Dzięki swojej postawie zostały przyjęte do szkolnego grona gorącymi brawami. Ogromnym ołówkiem pani dyrektor Katarzyna Szymańska dokonała uroczystego aktu pasowania. Ślubowanie zakończyło wspólne pozowanie do zdjęć.

Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał z rąk pani dyrektor legitymację szkolną oraz od wychowawczyni dyplom wraz z drobnymi upominkami od społeczności szkolnej. Niespodzianką były prezenty od Pana Wójta Eugeniusza Wolszczaka.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy bohaterowie dzisiejszego dnia, czyli uczniowie kl. I udali się na słodki poczęstunek. Tradycją jest w naszej szkole, że starsi uczniowie z klasy II przygotowują słodką niespodziankę dla swoich młodszych kolegów w postaci pysznego tortu.

Gratulujemy i życzymy naszym Pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki  w odkrywaniu tajników wiedzy.