EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112 - 11.02.2021 r.

11 lutego numer alarmowy 112 obchodzi swoje urodziny! Co roku dzień ten poświęcony jest zwiększaniu świadomości na temat Europejskiego Numeru Alarmowego 112. Z tej okazji w czwartek tj. 11 lutego 2021 roku naszą szkołę odwiedziły dwie panie: funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu oraz ratowniczka medyczna z Pogotowia Ratunkowego w Zwoleniu. Podczas spotkania z dziećmi panie przypominały o sposobie korzystania z numerów alarmowych. W praktyczny sposób instruowały dzieci jak wezwać pomoc w nagłym przypadku, np. wypadku drogowym lub pożarze. Umiejętność prawidłowego przekazania informacji na temat zdarzenia ma bardzo duży wpływ na czas reakcji służb, jak również skierowanie odpowiedniej pomocy. Najważniejszą rzeczą podczas różnego rodzaju zdarzeń jest zadbanie o własne bezpieczeństwo, jak i odwaga niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. W czasie zajęć dzieci wczuły się w sytuacje prezentowane im na przykładach różnego rodzaju zdarzeń i świetnie radziły sobie ze zgłoszeniem na numer alarmowy 112. Uczniowie mieli także okazję przypomnienia i przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomie. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, które zadawały pytania i opowiadały o swoich doświadczeniach. Dziękujemy gościom za wartościową i tak ważną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa i niesienia pomocy innym.