CUKIER? NIE, DZIĘKUJĘ! - zajęcia profilaktyczne - 22.01.2021 r.

22.01.2021r. uczniowie kl. II i III pod opieką pań: Sabiny Budniak i Renaty Pożogi uczestniczyli w  zajęciu – „Cukier? Nie, dziękuję! , które było trzecim zadaniem z projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”.

Celami zajęcia było: uświadomienie dzieciom, że jedzenie słodyczy prowadzi do otyłości oraz wywołuje choroby, uświadomienie dzieciom konieczności ograniczenia cukru i słodyczy w diecie, zachęcenie uczniów do podjęcia decyzji o zmianie nawyków żywieniowych, uczenie dzieci odpowiedzialności za swoje zdrowie.

W trakcie zajęcia dzieci wysłuchały fragmentu książki pt. „ Kubuś Puchatek”, mówiącego o łakomstwie Kubusia. Dowiedziały się o konsekwencjach nadmiernego jedzenia, a szczególnie słodyczy oraz picia słodkich napojów. Poznały jakimi produktami można je zastąpić. Nauczyły się na pamięć hasła: „ Od dziś  zamiast słodyczy jem owoce i warzywa. Zamiast słodkich napojów piję wodę!”.

S. Budniak, R. Pożoga