WARSZTATY PROFILAKTYCZNE W NASZEJ SZKOLE - 21.11.2019 r.

W dn. 21 listopada 2019 r. uczniowie kl. III - VIII naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych. Zajęcia prowadzone były przez pracownika Centrum Profilaktyki Ekspert. Podzieleni na grupy wiekowe uczniowie uczestniczyli w następujących zajęciach:

- kl. III i IV - "Jak sobie radzić z emocjami?"

- kl. V i VI - "Pokonaj przemoc"  - to zintegrowany program przeciwdziałania przemocy i agresji rówieśniczej. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak nie stać się ofiarą, jak nie zostać agresorem, jak rozwiązywać  konflikty rówieśnicze oraz jak powinna wyglądać prawidłowa komunikacja interpersonalna.

- kl. VII - VIII -  "Cyberbullying- mowa nienawiści. Bądź bezpieczny w Sieci" - podczas tych zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak przeciwdziałać mowie nienawiści, hejtingowi, zastraszaniu oraz prześladowaniu w Internecie.

Wszyscy uczniowie wzięli bardzo aktywny udział w zajęciach.