DZIEŃ CHŁOPAKA 2018 - 1.10.2018 r.

W naszej szkole tradycyjnie już obchodzono Dzień Chłopaka. Na lekcjach wychowawczych dziewczęta  przygotowały prezenty, z tego faktu wszyscy chłopcy bardzo się cieszyli, co okazywali na przerwach szkolnych. Uczniowie kl. VII od swoich koleżanek otrzymali DYPLOMY NAJLEPSZEGO CHŁOPAKA, zaś chłopcy z kl. IV, by zdobyć swój prezent musieli użyć sprawności i siły fizycznej. Zabawa była przednia :-)
Przybliżmy sobie historię tego święta: Dzień Chłopca powstał prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.

Ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak: w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia.
Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września, ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej określa się nazwą "Dzień Chłopaka", podczas gdy 10 marca z kojarzony jest z nazwą "Dzień Mężczyzny".

Wszystkim chłopcom dziewczęta życzyły :
Uśmiechu na twarzy
a w sercu radości,
spełnienia marzeń
i szczęścia w miłości -
wszystkiego najlepszego
z okazji Dnia Chłopaka :)