WARSZTATY PRZYRODNICZE Z JASZCZURKĄ AGAMĄ BRODATĄ - 02.02.2024 r.

W piątek 02.02.2024 r. uczniów kl. 0 - IV  odwiedził  niezwykły  gość z odległej Australii - jaszczurka  - agama  brodata,  która  wzbudziła  ogromne  emocje  i  oczarowała  naszych  podopiecznych  swoim  zachowaniem. Choć na pierwszy rzut oka zwierzątko wyglądało  jak miniaturowy smok wawelski, z którego paszczy za chwilę może zacząć buchać ogień, okazało się stworzeniem bardzo przyjaznym.
Opiekunka  tego  niezwykłego  zwierzątka  opowiedziała naszym uczniom wiele  ciekawych  historii  o  życiu i  zwyczajach tej  jaszczurki.  Jednak  najlepszą  atrakcją  była  możliwość  jej  dotknięcia  i  pogłaskania  oraz  nakarmienia  robaczkami,  i  wykonania  zdjęcia. Dzięki  opiekunce  jaszczurki  dzieci  odkryły,  że  może  ona być  świetnym  kompanem  człowieka.