KOLEJNA EDYCJA WYMIANY POCZTÓWKOWEJ - grudzień 2023 r.

Przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia uczniowie kl. V pod opieką pani Magdy Baryłki przystąpili do udziału w akcji pt. "Pocztówka na święta". Uczniowie klasy V w ramach korespondencji wysłali pocztówki z życzeniami na święta oraz nowy rok uczniom ze szkoły podstawowej w Bełchowie. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej akcji. W poprzednim roku nasi uczniowie też wysłali kartki uczniom tej szkoły.

Dzieci wypisały kartki z życzeniami grupie 14 uczniów z klasy V. Uczniowie oprócz nawiązania kontaktu z uczniami ze szkoły oddalonej wiele kilometrów uczyli się sztuki pisania tradycyjnych pozdrowień na kartkach oraz prawidłowego adresowania takich pocztówek. Dla uczniów taka forma komunikacji jest zazwyczaj nieznana – tradycja przesyłania kartek z życzeniami z okazji świąt czy pozdrowień z wakacji niestety została zastąpiona przez SMSy i e-maile. Sami uczniowie przyznali, że wypisywanie kartek świątecznych sprawiło im wiele radości.

W dn. 18.12.2023 r. pocztówki od uczniów ze szkoły w Bełchowie dotarły. Ileż było radości, entuzjazmu i ekscytacji podczas otwierania. smile