MIKOŁAJKOWY KIERMASZ KSIĄŻKI - 06.12.2023 r.

Kiermasz książek ma już w naszej szkole kilkuletnią tradycję. Cieszy się stale dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży, rodziców, a także pośród grona nauczycielskiego i innych pracowników szkoły. Organizacją zajęła się pani Hanna Pastuszko - szkolny bibliotekarz.

Zorganizowanie kiermaszu było jednym z zadań, jakie zaplanowała szkoła w ramach uczestnictwa w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, dzięki któremu nasza szkoła otrzymała fundusze na zakup nowości wydawniczych do szkolnej biblioteki. Celem kiermaszu nie była sprzedaż książek, lecz promowanie czytelnictwa.

Dzięki współpracy z Hurtownią i Księgarnią  w Tuliszkowie sprowadzone zostały książki o bardzo różnorodnej tematyce: począwszy od lektur, słowników, repetytoriów, atlasów, kolorowanek poprzez poradniki, literaturę młodzieżową i dziecięcą. Jak wiemy każda forma promowania  książki wpływa na rozwój czytelnictwa. Poza tym książka jest zawsze dobrym prezentem, dlatego kiermasz  został zorganizowany tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

W czasach malejącego zainteresowania książką, kiermasz jest bardzo dobrą okazją na zwrócenie uwagi w jej kierunku i zachęceniu do przeczytania.

Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem.

Dziękujemy :-)