DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZEJ SZKOLE - 21.11.2023 r.

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka są: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Organizacją tego dnia zajęli się uczniowie klasy V z wychowawczynią oraz szkolny pedagog.

We wtorek w naszej szkole było żółto i radośnie.  Na szkolnym korytarzu z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego powstała gazetka informująca o tym święcie.

W klasach na lekcjach wychowawczych uczniowie z opiekunami rozmawiali na temat życzliwości, słuchali piosenek o przyjaźni. Pani Daria Piątkowska - Waniek przeprowadziła z uczniami poszczególnych klas pogadanki na temat życzliwości oraz okazywaniu szacunku drugiemu człowiekowi. Uczniowie klasy V dla całej społeczności szkolnej przygotowali apel. Wesołymi wierszykami oraz rymowankami uświadomili zebranym, jak ważny jest uśmiech oraz życzliwe i przyjazne relacje z rówieśnikami.

Dzień ten upłynął w bardzo radosnej atmosferze. Na twarzach wszystkich uczniów oraz nauczycieli gościł uśmiech.

Niech przyświeca nam myśl A. de Mello:

"Nie proś świata, aby się zmienił na lepsze, to Ty zmień się pierwszy."