UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI - 09.11.2023 r.

9 listopada obchodziliśmy w naszej szkole NAJWAŻNIEJSZE ŚWIĘTO NARODOWE – Święto Niepodległości. Dla Polaków 11 listopada 1918 r. był dniem triumfu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. 11 LISTOPADA jest symbolem miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary, zwycięstwa, po prostu symbolem wolności. Jest to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka.

9 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to niezwykle ważne dla Polaków święto. Uczniowie z klas młodszych pod opieką pań: Anny Korczak, Katarzyny Suwały, Anny Medweckiej i Renaty Pożogi przygotowali wyjątkowy montaż słowno - muzyczny. Przekazywane treści były przeplatane pieśniami patriotycznymi oraz recytacjami wierszy, co przyczyniło się do głębszego przeżycia tej uroczystości. Patriotyczny charakter podkreśliły barwy narodowe i pięknie odśpiewany hymn "Mazurek Dąbrowskiego" w ramach udziału w akcji "Szkoła do hymnu". Dopełnieniem był przepięknie zatańczony taniec patriotyczny "Dla Niepodległej".

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Szymańska, która podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie tak wspaniałej, niezwykle wzruszającej lekcji historii oraz serdecznie podziękowała za obecność i wspólny śpiew przybyłym na akademię Rodzicom, Przewodniczącemu Rady Rodziców - Panu Łukaszowi Wnukowi oraz Sołtysowi wsi Grabów nad Wisłą - Pani Halinie Majewskiej. Przypomniała, że powinniśmy pamiętać o tym, że dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą – swoje życie. Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodu.