UROCZYSTE OTWARCIE BOISKA SZKOLNEGO ORAZ ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW - 12.10.2023 r.

12 października 2023 roku to bardzo ważny dzień dla społeczności naszej szkoły, bowiem tego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego.

W uroczystości oficjalnego otwarcia boiska wzięli udział zaproszeni goście: Pani Anna Kwiecień - Poseł Ziemi Radomskiej, Pan Eugeniusz Andrzej Wolszczak - Wójt Gminy Przyłęk, Pani Katarzyna Cieślikowska - Szewczyk - Sekretarz Gminy Przyłęk, Pani Bożena Mistygacz - Przewodnicząca Rady Gminy Przyłęk, Dyrektorzy szkół : Pani Danuta Marszałek, Pani Ewa Grzybowska, Pan Jacek Rogala, ks. Sylwester Górecki - Proboszcz Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ługach, Pani Anna Nędzi - bibliotekarz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Przyłęku, Pan Łukasz Wnuk - Przewodniczący Rady Rodziców a także nauczyciele, rodzice i przede wszystkim szkolna brać.

Wszystkich zebranych na płycie nowego boiska powitała Pani Dyrektor Katarzyna Szymańska, która w swoim  przemówieniu wyraziła wielką radość oraz satysfakcję z faktu, że uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą będą mogli korzystać z bezpiecznego i nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego. Pani dyrektor Katarzyna Szymańska złożyła szczególne podziękowania wszystkim, którzy podjęli inicjatywę i zrealizowali projekt modernizacji boiska przy naszej szkole. Poświęcenia obiektu sportowego dokonał ks. Sylwester Górecki.

Następnie wysłuchaliśmy przemówień Pani Poseł Anny Kwiecień oraz Pana Eugeniusza Andrzeja Wolszczaka - Wójta Gminy Przyłęk, którzy skierowali do uczniów oraz pracowników naszej szkoły wiele ciepłych i serdecznych słów oraz życzenia radości z korzystania z tego pięknego obiektu. Kulminacyjnym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi, którego dokonali zaproszeni goście oraz przedstawiciele społeczności szkolnej.

Bardzo cieszymy się z nowego boiska, które zapewni nam komfort i bezpieczeństwo, uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego i sprawi nam dużo frajdy na co dzień. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji całego przedsięwzięcia.

Dalsze obchody uroczystości odbyły się w budynku szkolnym. Część artystyczna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru naszej placówki oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Szymańska, która oficjalnie przywitała zebranych i zaprosiła do dalszego świętowania.

Jako pierwsze na scenie przed zgromadzoną publicznością zaprezentowały się dzieci z klasy I. Do wyjątkowego wydarzenia - ślubowania - dzieci przygotowała pani Katarzyna Suwała. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in.: zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych i trudnych szkolnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty". Podniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszaków, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Katarzyna Szymańska. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia, legitymacje szkolne oraz prezenty od rodziców.

Po uroczystym ślubowaniu pierwszoklasistów uczniowie klas starszych zaprezentowali się w montażu słowno - muzycznym przygotowanym z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Artyści poprzez krótki program artystyczny wyrazili swoje podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Uczniowie swoim występem udowodnili, że dobry nauczyciel nie tylko uczy i wymaga, ale też przeżywa wraz z dziećmi wiele wspaniałych chwil.  Na zakończenie na scenę wkroczyły uczennice z klasy VIII, które oczarowały zgromadzoną publiczność tańcem. Za wspaniały występ nagrodzone zostały gromkimi brawami.

W dowód wdzięczności przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli wszystkim przybyłym gościom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły piękne kwiaty.

Zaproszeni goście w podziękowaniu za obecność na tej jakże ważnej dla naszej szkolnej społeczności uroczystości otrzymali specjalnie dla nich wydrukowane w drukarce 3D zawieszki (breloczki piłkarskie - piłki do gry "w nogę" na okoliczność otwarcia boiska szkolnego).

Po części artystycznej wszyscy mogli skosztować przepysznych ciast upieczonych przez rodziców.

Ostatnim punktem obchodów dzisiejszych uroczystości był mecz rozegrany na nowej płycie boiska. Zawodników do gry rozgrzewali kibicie, a mecz rozpoczął niezwykle energiczny taniec szkolnych cheerleaderek z kl. II - IV. Rozgrywki sędziował nauczyciel wychowania fizycznego - pan Andrzej Ostrowski.

Dzisiejszy dzień był pełen bardzo pozytywnych emocji dla całej społeczności szkolnej i na pewno pozostanie na długo w pamięci.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie. Życzymy również, aby każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek, nauczycieli i pracowników szkoły.