LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - KWIECIEŃ 2023 r.

W trakcie zajęć edukacyjnych uczniowie mieli okazję poznać proces projektowania trójwymiarowego za pomocą programu Tinkercad oraz wykorzystać go w praktyce poprzez drukowanie na drukarce 3D.

Uczniowie otrzymali wprowadzenie do programu Tinkercad, który jest intuicyjnym narzędziem do projektowania trójwymiarowego. Dzięki niemu mieli możliwość tworzenia różnorodnych modeli, rozwijając swoją kreatywność i zdolności projektowe. Korzystając z różnorodnych funkcji Tinkercad, uczniowie tworzyli modele, które później były gotowe do przeniesienia do druku. Po ukończeniu projektów, uczniowie przesyłali swoje modele do programu FlashPrint 5 Sygnis_5.2.0. Ten program służył do konwertowania projektów na pliki gotowe do druku 3D. Uczniowie eksperymentowali z ustawieniami druku, takimi jak rozmiar, wypełnienie i jakość, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Następnie projekty były drukowane na drukarce 3D, co pozwoliło uczniom zobaczyć swoje koncepcje w rzeczywistości.