"SPRZĄTAMY DLA POLSKI" - 21.04.2023 r.

Społeczność naszej szkoły włączyła się do udziału w V edycji ogólnopolskiego programu "SPRZĄTAMY DLA POLSKI". Akcja polega na grupowym, zorganizowanym oczyszczaniu terenów zielonych z niepożądanych śmieci oraz odpadów. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Akcja idealnie zbiegła się z obchodzonym 22 kwietnia Dniem Ziemi.

W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie wszystkich klas przygotowali przepiękne proekologiczne plakaty, które zdobią szkolny korytarz. Wychowawcy odbyli pogadanki ze swoimi wychowankami na temat działań, które sprawią, że nasza planeta będzie czysta i bezpieczna. Tegoroczna edycja w dużej mierze skoncentrowana była wokół zagadnienia segregacji śmieci. Następnie wszyscy uczniowie razem z z opiekunami zaopatrzeni w worki i rękawice posprzątali plac zabaw, boisko oraz tereny zielone w pobliżu szkoły i okolicznych miejscowości. Uczniowie klasy 0 i II na szkolnym boisku zadedykowali piosenkę i taniec naszej planecie. Koordynatorem akcji w szkole była p. Anna Korczak.
Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy wszystkich o dbanie o środowisko każdego dnia.