LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - MARZEC 2023 r.

Miesiąc marzec w "Laboratoriach przyszłości" w naszej szkole upłynął na nauce latania dronami. Pozyskane w ramach programu cztery zestawy do nauki latania DJI Tello odbyły swoje "pierwsze loty". Na dodatkowych popołudniowych zajęciach chętni uczniowie klasy IV najpierw zdobywali wiedzę dotyczącą budowy dronów, ich obsługi i zasad przygotowania do lotu. Koniecznością było zainstalowanie na tabletach odpowiedniej aplikacji umożliwiającej sterowanie dronami. Pierwsze loty drony odbyły w budynku szkolnym. Na kolejnych zajęciach uczniowie udali się na boisko szkolne i tam ćwiczyli umiejętność sterowania dronami. Wzbijające się wysoko w powietrze drony umożliwiły obserwowanie na tabletach dzieci panoramę Grabowa nad Wisłą. Zajęcia okazały się "bardzo odlotowe".