W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dzieci z naszego przedszkola ( oddział 3 i 4-latków oraz 5 i 6-latków) poznawały symbolikę świąt. Jedną z tradycji, która sprawiła przedszkolakom radość, było pieczenie świątecznych ciasteczek wraz z paniami wychowawczyniami. Z pomocą pań przygotowanie wypieków odbyło się szybko i sprawnie, a dzieci dowiedziały się, jakie składniki są niezbędne do wykonania smakołyków oraz co należy zrobić, aby powstało ciasto na ciasteczka. Dzieci przy użyciu foremek starannie wykrawały świąteczne kształty: gwiazdki, choinki, serduszka. Następnie panie kucharki upiekły ciasteczka w piekarniku, a ich zapach kusił z daleka. Po upieczeniu kruchych ciasteczek przedszkolaki bardzo chętnie dekorowały je lukrem i posypkami cukrowymi.