"ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" - projektu ciąg dalszy - 24.11.2020 r.

Uczniowie oddziału zerowego i klasy I naszej szkoły biorą udział w edukacyjnym projekcie pn. "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!"

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

W środę, 18 listopada nastąpiło podsumowanie wykonania przez uczniów zadania 1.1 - „Poznajemy owoce i warzywa” oraz zadania 1.2 „Najlepszy rysunek - „Jem owoce i warzywa!” W trakcie realizacji tych zadań uczniowie uczestniczyli w wielu zabawach, konkursach i aktywnościach fizycznych.

Podczas zajęć lekcyjnych realizowane były zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Lekcje realizowane były w formie krótkich pogadanek i dyskusji, doświadczeń i zabaw, które w prosty sposób przekazały i utrwaliły wiedzę. Konkursy, w których uczestniczyli uczniowie były tematycznie powiązane z zajęciami lekcyjnymi i ich celem było m.in. utrwalenie wiadomości, pogłębianie zainteresowania uczniów zdrowym odżywianiem i stylem życia oraz rozwijanie kreatywności.