UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 - 19.06.2019 r.

W środę 19 czerwca 2019 roku w naszej placówce odbyło uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów klasy VIII.

Wydarzenie to rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez ks. Sylwestra Góreckiego w Kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ługach. Zebrani na mszy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice dziękowali za miniony rok szkolny, za wszelkie otrzymane dobra. Następnie wszyscy udali się do budynku szkolnego. Tam rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Na początku wszyscy odśpiewali hymn, po czym absolwenci, którzy do tej pory mieli zaszczytny udział opieki nad sztandarem szkoły, przekazali go w ręce uczniów klasy VII. Ci zaś zobowiązali się godnie reprezentować szkołę w środowisku i dbać o jej honor i dobre imię.  W dalszej części uczniowie klasy VIII złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Pani dyrektor Bożena Potucha powitała wszystkich zebranych, a w szczególności absolwentów, którzy już od września nie będą uczęszczali do szkoły podstawowej w Grabowie nad Wisłą. Skierowała także podziękowania do tych rodziców, którzy ofiarowali swoją pomoc przy pracach porządkowych w szkole po generalnym remoncie, jaki odbył się w zeszłe wakacje. Następnie odczytała list od Pana Wójta Gminy Przyłęk Eugeniusza Wolszczaka, który życzył wszystkim dzieciom radosnych i bezpiecznych wakacji. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych za bardzo dobre wyniki w nauce oraz konkursy czytelnicze, dyplomów i medali za osiągnięcia sportowe oraz podziękowań dla wolontariuszy 27. Finału WOŚP. Następnie wychowawczyni kl. VIII wręczyła swoim wychowankom świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, a pani dyrektor rodzicom listy gratulacyjne.

Podniosłym momentem było pożegnanie odchodzącej na emeryturę wieloletniej nauczycielki oraz dyrektorki szkoły – Pani Jadwigi Czerniak. W swoim wystąpieniu pani dyrektor Bożena Potucha podziękowała Pani Jadzi za wiele lat sumiennej, oddanej i pełnej pasji pracy na rzecz uczniów i szkoły. Cała społeczność zaśpiewała głośne „Sto lat”.

Przedostatnim punktem uroczystego zakończenia roku szkolnego było pożegnanie się absolwentów ze swoją pierwszą „alma mater”. Młodzież pożegnała się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami i inspirującą do głębszej refleksji poetycko - muzyczną częścią artystyczną. Swoich kolegów pożegnali także uczniowie klasy VII. W swoim przemówieniu życzyli absolwentom osiągania jak najlepszych wyników w nauce już w nowej szkole, rozwijania swoich pasji i zainteresowań oraz spełniania marzeń. Do życzeń siódmoklasiści dołączyli koszulki z logo szkoły oraz nazwiskiem i numerem z dziennika lekcyjnego każdego absolwenta. Załącznikiem były w formie żartu świadectwa przetrwania szkoły podstawowej ze zdjęciami każdego ucznia z okresu 9-ciu lat uczęszczania do szkoły w Grabowie. Najwięcej uśmiechu na twarzach wywołały zdjęcia rzecz jasna z najmłodszych klas. Dopiero po obejrzeniu ich uczniowie uświadomili sobie, jak szybko dojrzeli i zmienili się.

Następnie pani dyrektor Bożena Potucha podziękowała wszystkim za udział w spotkaniu i zaprosiła uczniów wraz z rodzicami na spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. Tym sposobem kolejny pracowity rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.Mrugnięcie