DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE - 25.04.2016 r.

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi.
To proekologiczne święto zostało ustanowione po to, aby uświadomić nam wszystkim, jak kruchy jest ekosystem Ziemi i jak łatwo go naruszyć, np. poprzez nadmierną eksploatację zasobów naturalnych.

Na tę problematykę uwagę zwrócili uczniowie kl. V i VI (członkowie LOP i PCK) naszej szkoły w przygotowanym właśnie z okazji Święta Ziemi programie ekologicznym pod opieką p. Anety Dąbrowskiej.

Występ rozpoczął się przedstawieniem proekologicznym pod tytułem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków w ekologicznej odsłonie”.

Występujący uczniowie wykazali się nietuzinkowym talentem aktorskim brawurowo wcielając się w powierzone role. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji.

Obchody Dnia Ziemi pomogły dostrzec piękno naszej planety oraz były okazją do przypomnienia, że jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy.

Dodatkowo uczennice z Samorządu Uczniowskiego sprzedawały pyszne, a przede wszystkim bardzo zdrowe i bogate w witaminy bułki, które "rozeszły się" w mgnieniu oka!!!