AUTORSKIE SPOTKANIE Z ZOFIĄ KUCHARSKĄ - 19.04.2016 r.

We wtorek, 19 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z regionalną poetką, panią Zofią Kucharską. Młodzież zgromadzona na spotkaniu miała okazję poznać historię barwnego życia pisarki, usłyszeć także recytacje wybranych przez poetkę utworów. Były to teksty wzruszające – poetycka biografia pani Zofii nawiązywała do czasów jej ubogiego, ale radosnego dzieciństwa, czasów dorastania i pracy, a w końcu jej bogatej drogi twórczej.

Poetka z nieukrywanym wzruszeniem opowiadała o swojej fascynacji wsią, mówiła o pięknie wiejskiego krajobrazu i o swoim przywiązaniu do chłopskiego pochodzenia. Prezentując własne wiersze wzruszyła zgromadzoną publiczność i zaskoczyła wciąż świeżą pamięcią, niezwykłą umiejętnością zauroczenia i porwania słuchaczy w świat magii poezji. Poetka nie tylko recytowała, ale także opowiedziała młodzieży kilka zabawnych anegdot z dawnych lat.
Wszyscy z niezwykłą uwagą wsłuchiwali się w opowieści pani Zofii Kucharskiej. Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali wyjątkowemu gościowi, wręczając drobny upominek. Dla naszych uczniów była to niecodzienna lekcja – nie tylko literatury, ale przede wszystkim opowieść o ciekawym, trudnym i pracowitym życiu.