"KOPCIUSZEK" DLA NAJMŁODSZYCH - 14.04.2016 r.

Zapewne wszyscy znamy historię biednego Kopciuszka, którego macocha i jej dwie córki traktowały w bardzo niewłaściwy sposób. Biedna dziewczynka całymi dniami musiała ciężko pracować i usługiwać swym przyrodnim siostrom oraz ich matce. Nadchodzi wreszcie czas, gdy los postanawia wynagrodzić Kopciuszkowi dotychczasowe krzywdy. Za swoje dobre serce i poświęcenie zostaje hojnie wynagrodzona. Oto zostaje królową i żoną księcia.

Takie właśnie przedstawienie teatralne przygotowali uczniowie kl. IV dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z oddziału przedszkolnego i kl. 0. Zebrane na korytarzu szkolnym maluszki obejrzały występ czwartoklasistów z wielkim zaciekawieniem. Dało się zauważyć po minach niektórych dzieci, że takie właśnie inscenizacje wywołują ogromne emocje, szczególnie u tak małych dzieci.
Jak to w bajkach bywa, wszystko kończy się szczęśliwie. Kopciuszek zostaje żoną księcia a na zamku z tej okazji wydany zostaje bal. Wśród zaproszonych gości znaleźli się nasi uczniowie z widowni, którzy wspaniale tańczyli na owym balu. Uśmiech na twarzy dzieci był najlepszym podziękowaniem dla czwartoklasistów za przygotowanie występu.