GMINNY TURNIEJ BRD - 13.04.2016 r.

W dniu 13.04.2016 r. odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych reprezentacje ze szkół z terenu  Gminy Przyłęk.

Zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i gimnazjów w pierwszej konkurencji rozwiązywali test wiadomości z przepisów ruchu drogowego.

W drugie konkurencji zmierzyli się z torem przeszkód (slalom z ograniczeniami, rynna, zwężenie proste, żmijka, korytarz z desek, bramka wisząca, zatrzymanie w miejscu).

Ostatni etap turniejowych zmagań związany był z umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nad prawidłowością przebiegu gminnych eliminacji BRD czuwał sędzia główny turnieju - funkcjonariusz policji z Komendy  Powiatowej Policji w Zwoleniu asp. Cezary Spyra, który jednocześnie przeprowadził test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz sędziował tor przeszkód. Drugim oceniającym był  bryg. Grzegorz Kowalski - oficer KPPSP w Zwoleniu, który przeprowadził sprawdzian z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: KAMIL BARYŁA (kl. V), JAKUB CHOŁUJ (kl. V), MARTYNA TYBURSKA (kl. V), PAULINA MADEJSKA (kl. V). Drużyna naszych zawodników zajęła III miejsce.

Ogromne uznanie należy się KAMILOWI, który okazał się najlepszym zawodnikiem podczas jazdy po torze przeszkód. Jako jedyny ze wszystkich chłopców w kategorii szkół podstawowych przejechał tor prawie bezbłędnie. To nie lada wyczyn!!!! GRATULACJE DLA KAMILA I CAŁEJ DRUŻYNY!!!