WITAMY WIOSNĘ W NASZEJ SZKOLE - 21.03.2016 r.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość  z okazji powitania wiosny pod hasłem „GRAM W ZIELONE’’. Przygotowały ją panie: Sabina Budniak, Renata Przepiórka i Renata Pożoga. W imprezie uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły.

Celem uroczystości było:

- poznawanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy

- nabywanie przez dzieci umiejętności na różnych płaszczyznach ich aktywności: werbalnej, muzyczno-ruchowej, plastycznej;

- kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i podejmowania decyzji.

- integrowanie społeczności szkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie;

- rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody;

- angażowanie uczniów do aktywnego udziału w uroczystościach szkolnych;

- wdrażanie do kulturalnego zachowania podczas uroczystości.

Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca SU - Paulina Madejska, która odczytała list nadesłany do uczniów naszej szkoły od Pani Wiosny, która zapewniła wszystkie dzieci, że z pewnością zagości w szkole, jeśli  dzieci wykonają wszystkie zadania w turnieju wiosennym. Tego dnia dominującym kolorem stroju szkolnego był oczywiście zielony. Na początku wszystkich zebranych do zabawy zachęciły piękne zielone żabki, które śpiewały i zgrabnie tańczyły. Następnie do zabawy przyłączyły się dumne bociany. Tak rozpoczęła się wspaniała wiosenna zabawa.

Od samego rana uczniowie wszystkich klas w swoich klasopracowniach pod opieką wychowawców i nauczycieli z entuzjazmem wykonywali zadania: dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. 0 - III musiały wykonać pracę plastyczną przedstawiającą zielone warzywo lub owoc, natomiast uczniowie kl. IV - VI - zielone zwierzę. Dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią twórczą i niezwykłym zmysłem artystycznym.

Po występie żab i bocianów przedstawiciele wszystkich klas zaprezentowali zebranym nauczycielom i uczniom przepiękne prace plastyczne. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, wręczając nagrody w postaci wspaniałych gier planszowych, które mają służyć całej klasie. Następnie odbył się szereg różnych konkursów i zabaw dla wszystkich dzieci. Zawodnicy mogli sprawdzić się w różnych dziedzinach: ćwiczeniach gimnastycznych, umiejętnościach piłkarskich, tanecznych, sprawnościowych, łamańcach językowych. Wszyscy uczestnicy nagradzani byli upominkami, oczywiście w kolorze zielonym. Pogoda i humory dopisywały do końca imprezy.

Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, a dzieci doskonale poradziły sobie ze swoją samorządnością i współzawodnictwem klasowym.  Impreza ta zintegrowała społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą.

WIOSNA W NASZEJ SZKOLE JUŻ ZAGOŚCIŁA!!!