KONCERT AKORDEONOWY - 9.03.2016 r.

9 marca 2016 r. naszą placówkę odwiedził ŁÓDZKI DUET AKORDEONOWY -Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński. Duet powstał w 1981 roku. Artyści koncertowali na terenie całego kraju, a także kilkakrotnie za granicą. Ponadto brali udział w festiwalach muzycznych; w swym dorobku posiadają liczne nagrania radiowe i telewizyjne.

Panowie w barwny i ciekawy sposób zaprezentowali akordeon, jego budowę i sposób gry. Dobór repertuaru połączony z dużą dawką humoru powodował naturalną, żywą reakcję publiczności. Nawet najmłodsi uczniowie słuchali z ciekawością, niczym widz w filharmonii. Artyści przygotowali ciekawy repertuar. Starsi uczniowie mogli pochwalić się swoją muzyczną wiedzą, ale też wiele nauczyć podczas nietypowej lekcji muzyki. Utwory, które można było usłyszeć to m. in.: W. A Mozart "Marsz turecki", A. Chaczaturian "Taniec z szablami", B. Volmer "Pociąg", S. Moniuszko "Prząśniczka"oraz polskie tańce narodowe: polonez, kujawiak, mazur, oberek.
Pokoncertowe, pozytywne wrażenia uczniów są najlepszym podsumowaniem tego muzycznego wydarzenia artystycznego w naszej szkole.