DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE - 8.03.2016 r.

Miłym wydarzeniem dzisiejszego dnia – 8 marca, był uroczyście obchodzony w naszej szkole Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom uczennice z kl. VI przygotowały kabaretowy program artystyczny.

Na scenie mogliśmy podziwiać przepiękną Kleopatrę – królową Egiptu, która przybyła do naszej szkoły, aby sprawdzić, czy należycie obchodzone jest Święto Kobiet. Bogini poszukiwała wiernych i oddanych sług. Wybrani chłopcy z poszczególnych klas brali udział w wielu konkurencjach. Królowa Kleopatra znalazła nadwornego malarza, który namalował portret przepięknej władczyni, wspaniałego wizażystę, który będzie przepięknej bogini codziennie czesał włosy i malował paznokcie oraz nadwornego lekarza, który będzie opatrywał rannych wojowników boskiej Kleopatry. Podczas akademii wspaniale zaprezentował się męski zespół wokalny, który od dzisiaj będzie uświetniał wszystkie uroczystości na dworze królewskim.

Na zakończenie wprowadzone w radosny nastrój panie otrzymały w dowód sympatii kwiaty – przepiękne tulipany, które niezmiennie kojarzą się z tym świętem. Na ręce p. dyrektor Bożeny Potucha uczniowie złożyli symboliczną kartkę z życzeniami wszystkiego najlepszego od mężczyzn ze szkoły.

Poza tym w klasach odświętnie i elegancko ubrani chłopcy przygotowali swoim koleżankom i wychowawczyniom wspaniałe prezenty, kwiaty, a przede wszystkim złożyli miłe życzenia. Dzień ten upłynął w bardzo sympatycznej atmosferze, pełnej uśmiechów, radości i spontaniczności. Dziękujemy wszystkim mężczyznom naszej szkoły, tym młodszym i trochę starszym za bardzo mile spędzony dzień.

Sto lat wszystkim paniom!