SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - 23.02.2016 r.

"Bo więcej waży jedna dobra strofa
                              Niż ciężar wielu pracowitych stronic."
                                                                             Czesław Miłosz

We wtorkowe przedpołudnie, 23 lutego w naszej szkole odbyły się kolejne Szkolne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego:

• w I grupie wiekowej (przedszkolaki i kl. „0”)
  • w II grupie wiekowej (kl. I-IV)
  • w III grupie wiekowej (kl. V-VI).

Konkursowi przyświecały następujące cele:

• kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego poprzez sztukę recytacji,
  • stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania poezji  dziecięcej,
  • artystyczna konfrontacja młodych recytatorów.

Zadaniem każdego uczestnika było zaprezentowanie jednego utworu poetyckiego.

Jury w składzie: pani dyrektor Bożena Potucha, p. Wioletta Mazur, p. Monika Wierzbicka i p. Katarzyna Suwała oceniało recytację uczestników konkursu według następujących kryteriów:

• interpretacja i estetyka mówienia,
  • dykcja,
  • dobór repertuaru (do wieku i osobowości dziecka),
  • ogólny wyraz artystyczny.

Po burzliwej naradzie komisji Przewodnicząca Jury Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dyrektor szkoły p. Bożena Potucha odczytała decyzję jurorów.

Laureatami  Szkolnego Konkursu Recytatorskiego zostali:

WIKTORIA MAJ ( w kat. I)

PAWEŁ MACIEJCZYK( w kat. II)

KINGA ZAJĄCZKOWSKA ( w kat. II)

PAULINA MADEJSKA ( w kat. III)

Teraz laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego przygotowywać się będą do kolejnych eliminacji pod czujnym okiem swoich nauczycieli. Następny etap odbędzie sie 2 marca 2016 r. w Domu Kultury w Zwoleniu.

Zwycięzcom dzisiejszego konkursu serdecznie gratulujemy, a wszystkim, którzy zechcieli zaprezentować się przed całą społecznością szkolną dziękujemy.