DZIECI Z KL. 0 ROBIĄ ZAKUPY... - 16.02.2016 r.

We wtorek, 16 lutego 2016 r. dzieci z kl. 0 wraz z wych. Katarzyną Suwała wybrały się na wycieczkę do sklepu. Pomimo zimnej pogody, która nie zachęcała do podróżowania na świeżym powietrzu przedszkolaki pod opieką p. Kasi dzielnie pokonały drogę do pobliskiego sklepu spożywczego. Wchodząc do sklepu dzieci grzecznie powitały panią sprzedawczynię słowami "dzień dobry". W trakcie pobytu w sklepie pani ekspedientka zapoznała przedszkolaków zarówno ze swoją pracą, jak i z produktami sprzedawanymi w sklepie w postaci: chleba, masła, sera, mleka, warzyw i owoców. Mali uczestnicy wycieczki poznali też wagę sklepową i sposób jej obsługi. W trakcie oglądania sklepu przedszkolaki miały także okazję zadawania pytań pani ekspedientce. Na zakończenie wycieczki każdy uczeń samodzielnie dokonał drobnego zakupu. Najchętniej dzieci wybierały czerwone, walentynkowe lizaki w kształcie serca. Za drobny zakup wszyscy z radością podziękowali. Pani sprzedawczyni przyjęła dzieci z dużą serdecznością. Wizyta w sklepie była bardzo interesującą i pouczająca lekcją.