• Odwiedziło nas: 2291938

JESTEŚMY CZYTELNIKAMI - WIZYTA W BIBLIOTECE - 27.01.2016 r.

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Przedszkolaki z grupy 3- i 4- latków wraz z paniami: Renatą Przepiórka i Renatą Pożoga odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Grabowie nad Wisłą. W bibliotece przywitała dzieci zawsze uśmiechnięta pani bibliotekarka - Ania Nędzi i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach, a szczególne książeczki dla dzieci. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Maluchy zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Pani Ania przeczytała dzieciom książkę o Kreciku. Na zakończenie spotkania przedszkolaki dostały zakładki do książek. Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece rozbudzi zainteresowania czytelnicze wśród naszych przedszkolaków.