"BAJKA O SMOKU CUDACZKU" - SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY - 21.01.2016 r.

W czwartek, 21 stycznia 2016 r.  w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Bajka o Smoku Cudaczku Wyśmiewaczku i Marysi Okropnisi". Widowisko oparte było na motywach znanych wierszy i bajek słynnych polskich pisarzy i poetów, takich jak: J.Brzechwa, J.Tuwim i J.Duszyńska.
Była to historia zabawnego stworzonka - Smoka Cudaczka Wyśmiewaczka, który kpił z typowych dziecięcych przywar. Przy okazji Smok uczył dzieci, jak dbać o higienę osobistą i o wygląd zewnętrzny, a także uczył je życzliwości i szacunku dla innych, szczególnie starszych osób. Pokazywał, jak przykre konsekwencje może mieć złe zachowanie. Bajka była bardzo wesoła i wywołała spontaniczne reakcje wśród dzieci, które chętnie brały czynny udział w zabawach zorganizowanych przez aktorów. Widowisko wniosło wiele radości i uśmiechu na twarzach widzów.