WARSZTATY PROFILAKTYCZNE - 16.12.2015 r.

W dniu 16.12.2015 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów przeprowadzone przez trenerki: panią Karolinę Suzańską i panią Agatę Szczepaniak z Pracowni Szkoleniowej „Krokus” z Krakowa.

Warsztaty zatytułowane „Przeciwdziałanie uzależnieniom od substancji psychoaktywnych – nie daj się wciągnąć”  zostały przeprowadzone w klasy IV - VI. Miały na celu ostrzeżenie przed kontaktem i zażywaniem substancji psychoaktywnych i innych środków uzależniających oraz dopalaczy. Uczniowie kl. I - III uczestniczyli w zajęciach na temat sposobów radzenia sobie ze złością. Efektem przeprowadzonych zajęć były wspaniałe poradniki, które dzieci samodzielnie tworzyły. Zawarte w nich były propozycje sposobów radzenia sobie ze złością i nerwami.

Uczniowie starszych klas mieli zaprojektować ulotkę i wykonać plakat ostrzegający i zniechęcający do kontaktu z substancjami psychoaktywnymi.

Zajęcia okazały się bardzo pożyteczne i kształcące. Wszyscy uczniowie aktywnie brali w nich udział i chętnie zabierali głos w dyskusji. Z wielkim zaangażowaniem pracowali przy tworzeniu plakatów.