DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - 25.11.2015 r.

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy pewnie był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak, jak m.in.: Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. Jest on patronem wielu przedszkoli i żłobków w Polsce i na świecie. Stał się również symbolem pomocy, dzięki akcji charytatywnej “Podaruj Misia” organizowanej co roku przez TVN (polegającej na wręczaniu misiów i prezentów gwiazdkowych dla dzieci z biednych rodzin), czy Fundacji Burego Misia na rzecz osób niepełnosprawnych.

W naszej szkole wszyscy uczniowie świętowali Dzień Pluszowego Misia. W środę, od samego rana gościliśmy kolorowe i mięciutkie pluszaki. Wszyscy uczniowie, dzieci z oddziału przedszkolnego, jak i niesforni czasem chłopcy z kl. IV-VI w tym dniu opiekowali się swoimi przytulankami. Celem całego przedsięwzięcia było przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: dzieciństwo, przyjaciel, miłość i ciepło oraz integrowanie społeczności szkolnej.

Jutro zostaną ogłoszone wyniki konkursu na NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ KLASĘ.

Tymczasem dzisiejszy dzień można zaliczyć do bardzo udanych i wesołych, a wszystkie misie na pewno były bardzo zadowolone.Mrugnięcie DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ!!!