POKAZY RYCERSKIE - 23.11.2015 r.

Naszą szkołę w dn. 23.11.2015 r. odwiedzili aktorzy z GRUPY TEATRALNEJ REWITA. Wystąpili przed zgromadzonymi uczniami z przedstawieniem pt. "I Ty możesz zostać rycerzem!". Podczas występu publiczność poznała historię od wczesnego średniowiecza, czyli V-IX w. aż do wieku XVI, uzbrojenie rycerza lekkozbrojnego i ciężkozbrojnego oraz kulturę tegoż okresu historycznego. By w pamięci każdemu jak najwięcej utkwiło, uczestnicy mieli możliwość przymierzenia zbroi, jak i osobistego obejrzenia rekwizytów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zabawie. Wspaniale w roli rycerza sprawdził się Kamil Baryła, który w zaciętej walce zdobył rękę białogłowy - Magdaleny Lenartowicz. Uroczystego pasowania na rycerza doczekał się także Jakub Chołuj, który otrzymał miano RYCERZA HERBU MOZAIKA Z CELESTYNOWA. Zakuty w dyby Adam Jaworski już nie miał tak łatwo, tylko obietnica otrzymania oceny dobrej z historii na półrocze uratowała go z opresji. Mamy nadzieję, że dotrzyma danego rycerzom słowa. Grupa śmiałków, której nie udało się utrzymać w ręku miecza, za karę ćwiczyła pompki. Oklaskom nie było końca, a wspaniała porcja dobrej zabawy wywołała uśmiech na każdej buzi.