TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY W NASZEJ SZKOLE - 10.11.2015 r.

W naszej szkole promowane są różne postawy, jedną z nich jest patriotyzm i przywiązanie do Ojczyzny. W związku z tym w dn. 4 - 10 listopada cała społeczność szkolna realizowała zadania z projektu edukacyjnego pt. "Kto ty jesteś? - Polak mały".

Celem przedsięwzięcia było poszerzenie wiedzy historycznej ważnej dla każdego Polaka, przybliżenie uczniom najważniejszych wydarzeń z historii Polski, rozbudzanie zainteresowania historią swojego kraju, rozwijanie współpracy międzypokoleniowej, stwarzanie uczniom możliwości samodzielnej pracy oraz kształtowanie poczucia tożsamości narodowej.

W pierwszym dniu relizowanego projektu uczniowie zostali zapoznani z zadaniami, które będą wykonywane w szkole.

Wspólnie z wychowawcami przypomnieli najważniejsze informacje dotyczące polskich symboli narodowych, tradycji powstania hymnu państwowego i najważniejszych wydarzeń z dziejów Polski z okresu niewoli i odzyskania niepodległości.

Kolejnego dnia uczniowie wspólnie z wychowawcami na zajęciach lekcyjnych (plastycznych, technicznych, godzinie wychowawczej) przygotowywali piękne biało-czerwone kotyliony.

Następnego dnia z nauczycielami uczniowie wybierali dowolne piosenki patriotyczne i przygotowywali się do zaśpiewania ich na akademii z okazji 11 listopada.

W dn. 6 listopada uczniowie wspólnie z rodzicami wykonywali prace plastyczne dowolną techniką przedstawiające wielkiego Polaka w ramach RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. "WIELKI POLAK MOIM AUTORYTETEM".

Kolejnego dnia wszyscy uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w „Biegu Niepodległości 2015” upamiętniającym walkę i starania Polaków o odzyskanie niepodległości. Bieg ten cieszył się ogromnym powodzeniem i wbudził wielkie emocje wśród wszystkich uczestników. Zebranych na boisku szkolnym przywitała pani dyrektor Bożena Potucha, która przypomniała wszystkim historię i zmagania dzielnych Polaków o to, żeby nasz polski naród dziś był wolny.

Zwieńczeniem tygodnia patriotycznego w naszej szkole była uroczysta akademia z okazji 11 LISTOPADA. Nasi uczniowie przygotowali apel z tej okazji. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestała istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnione walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym Polska odzyskała niepodległość.
Dopełnieniem występu był przejmujący śpiew patriotycznych pieśni w wykonaniu Aleksandry Ciupak i Kamila Baryły oraz chóru szkolnego. Pani Dyrektor Bożena Potucha podziękowała wszystkim za aktywne uczestnictwo w realizowanych zadaniach, pochwaliła występujących uczniów za przygotowanie wspaniałej akademii.

W związku z dużym zainteresowaniem wśród uczniów konkursem plastycznym nagrody i dyplomy za udział w nim oraz dyplomy dla zwycięzców w BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI wręczone zostaną w piątek (13.11.2015 r.)