PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI - 28.10.2015 r.

„Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...”

ks. Jan Twardowski

Zbliża się 1 listopada, a więc Dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki. To dni pamięci o tych, którzy odeszli, których już wśród nas nie ma. Czas ciszy i zadumy. Wszyscy odwiedzamy groby swoich bliskich, zapalamy znicze, składamy kwiaty.
Dzień Wszystkich Świętych to dobra okazja, by powspominać, oddać cześć, podziękować, bo przecież człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć po nim. Zapalony znicz i kwiat jest więc wyrazem naszego szacunku i pamięci.

W związku ze zbliżającymi się świętami uczniowie kl. III – VI wraz z wychowawcami odwiedzili groby zmarłych nauczycieli naszej szkoły na cmentarzu w Zwoleniu. W ciszy, skupieniu i zadumie wszyscy modlili się przy grobie patronki szkoły – Haliny Mirosławskiej, a także niedawno zmarłej nauczycielki – Renaty Marzęda. Następnie uczniowie udali się na groby zasłużonych powstańców i żołnierzy – ofiar II wojny światowej, gdzie również zapalili znicze i oddali hołd poległym podczas cichej modlitwy.