WYSTAWA "PRYWACIARZE" - 21.10.2015 r.

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Pana Mariana Kuś – Wójta Gminy Przyłęk i Panią Monikę Krześniak – Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Przyłęku do obejrzenia wystawy pn. „PRYWACIARZE – POCZĄTKI POLSKIEJ MIKROPRZEDSIĘBIORCZOŚCI”.
W dn. 21.10.2015 r. szkolnym autokarem z Panią Dyrektor Bożeną Potucha oraz wychowawcami: Wiolettą Mazur i Magdą Baryłka grupa uczniów kl. IV-VI odwiedziła nowy budynek Gminnej Biblioteki Publicznej w Przyłęku, w której zaprezentowane zostały oryginalne eksponaty z lat PRL. Wszystkich bardzo serdecznie przywitała Pani Monika Krześniak, która przybliżyła zwiedzającym cel zorganizowania wystawy i zaprosiła wszystkich uczniów do oglądania.
Rzemieślnicy ze swoimi wyrobami, kupcy na tle małych sklepów i straganów ukazani na archiwalnych zdjęciach oraz zgromadzone eksponaty zrobiły ogromne wrażenie na uczniach. Wielkim powodzeniem cieszyła się maszyna do pisania, czy też butelki „oranżadówki, aparat fotograficzny oraz maszyna do napełniania wkładów długopisowych. Historyczna podróż do lat PRL na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy serdecznie organizatorom za możliwość obejrzenia wystawy – Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie PSP w Grabowie nad Wisłą.