SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015 - 24.09.2015 r.

24 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyli w akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA-POLSKA", która w tym roku przebiegała pod hasłem "WYPRAWA - POPRAWA". Akcję rozpoczęto apelem na korytarzu szkolnym. Uczennice klasy V: Karolina Sułek, Paulina Madejska, Martyna Tyburska, Aleksandra Ciupak i Magdalena Zajączkowska pod opieką: p. Anety Dąbrowskiej i p. Moniki Wierzbickiej przygotowały krótki apel, którego ideą była edukacja na temat racjonalnej gospodarki odpadami, rozumianej jako łańcuch działań, początkiem którego jest tworzenie odpadów, następnie selektywna zbiórka i recykling. Pani Dyrektor Bożena Potucha podziękowała za występ, przypomniała w kilku słowach o tejże ważnej akcji i potrzebie dbania o naszą planetę. Po apelu uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawice, pozytywnie zmotywowani ruszyli sprzątać wyznaczone tereny bliższej i dalszej okolicy. Dzieci z oddziału przedszkolnego 3 i 4-latków oraz uczniowie kl. 0 - III sprzątali teren najbliższy szkole: boisko, plac zabaw i parking. Uczniowie kl. IV - VI wyruszyli zbierać śmieci znajdujące się przy drogach. Akcja, której celem było wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz budzenie odpowiedzialności za środowisko naturalne została w 100% zrealizowana.