WARSZTATY TERAPEUTYCZNE - 14.09.2015 r.

Uczniowie kl. IV- VI wzięli udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy, narkotyków, alkoholu i nikotyny. Zajęcia prowadził pracownik z Pracowni Doskonalenia Zawodowego "Meritum" w Krakowie. Podczas warsztatów zostały omówione następujące treści:

1. Przegląd statystyk dot. stosowania środków psychoaktywnych przez dzieci i młodzież- realny obraz problemu w odniesieniu do dzieci i młodzieży
  2. Od stosowania ryzykownego po uzależnienie- definicja i klasyfikacja schematów stosowania środków psychoaktywnych
  3. Przebieg procesu uzależnienia – cechy charakterystyczne poszczególnych faz
  4. Mechanizmy psychologiczne uzależnienia u dzieci i nastolatków
  5. Szkody psychospołeczne wynikające z brania środków psychoaktywnych przez dzieci i młodzież, spożywania alkoholu i palenia papierosów.

Mamy ogromną nadzieję, że poruszone na zajęciach tematy znacznie podniosły świadomość naszych uczniów dotyczącą realnego zagrożenia wynikającego z zażywania środków psychoaktywnych.