UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 - 1.09.2015 r.

1 września 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą jak co roku powitaliśmy nowy rok szkolny. Dzień ten był jednak wyjątkowy i inny niż wszystkie. Zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele i rodzice przywitali bardzo serdecznie nową Panią Dyrektor – Bożenę Potucha.

Uroczystości związane z inauguracją nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez ks. Sylwestra Góreckiego w Kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ługach. W czasie nabożeństwa modliliśmy się w intencji naszej wspaniałej nauczycielki Pani Renaty Marzęda, która niespodziewanie odeszła od nas w ostatnim tygodniu wakacji.

Na zakończenie obie panie: Jadwiga Czerniak i Bożena Potucha otrzymały od księdza Sylwestra Góreckiego prezenty na "nową drogę życia".

O godz. 9.00 rozpoczęliśmy oficjalne powitanie nowego roku szkolnego 2015/2016 w budynku szkoły. Na tej uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć: Pana Mariana Kuś – Wójta gminy Przyłęk, Pana Mirosława Madejskiego – kierownika referatu oświatowo-gospodarczego ,Pana Wojciecha Szmajdę – Przewodniczącego Rady Gminy w Przyłęku oraz licznie przybyłych Rodziców.

Na wstępie głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Potucha, która serdecznie przywitała wszystkich zebranych: przybyłych gości, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, rodziców oraz najmłodszych naszych uczniów z oddziału przedszkolnego. W swoim przemówieniu podziękowała ustępującej Pani Dyrektor Jadwidze Czerniak za oddaną i wieloletnią pracę dla społeczności szkolnej. Wiele ciepłych słów oraz podziękowania za współpracę złożyli również przedstawiciele władz gminnych. Wspaniały order „Super Dyrektora” wręczyli uczniowie klasy VI wraz ze słowami podziękowania za dbanie o szkołę i wszechstronny rozwój uczniów. Przewodnicząca Rady Rodziców także złożyła wyrazy uznania za wieloletnią współpracę.

W kolejnej części nastąpiło oficjalne przywitanie nowego Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą – Bożeny Potucha. W swoim wystąpieniu Pan Marian Kuś serdecznie pogratulował i życzył wiele wytrwałości oraz sukcesów na nowym stanowisku. By współpraca układała się pomyślnie zadeklarował w niedługim czasie generalny remont wewnątrz budynku, za co serdecznie cała społeczność naszej szkoły jest wdzięczna. Również Pan Mirosław Madejski przyłączył się do gratulacji i życzeń w dążeniu do realizacji zamierzeń związanych z dalszym rozwojem szkoły, której dobro leży teraz w rękach nowego dyrektora. Ogromną pomoc i wsparcie zapewnił Pan Wojciech Szmajda, który niejednokrotnie wspierał naszą szkołę w wielu działaniach.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali z tej okazji wspaniałe powitanie. Uczniowie przekazali nowej Pani Dyrektor symboliczny klucz do serc i umysłów całej społeczności szkolnej, mając pewność, iż Pani Dyrektor będzie potrafiła otwierać nim właściwe drzwi. Następnie cała społeczność szkolna przywitała  nowego Dyrektora gromkimi brawami.

Pani Dyrektor – Bożena Potucha zapewniła wszystkich zebranych, że dołoży wszelkich starań, aby współpraca między szkołą a środowiskiem lokalnym układała się wzorowo, a nasza placówka była dobrze postrzegana w naszej małej ojczyźnie. Następnie przedstawiła nowych nauczycieli, którzy rozpoczną pracę w bieżącym roku szkolnym.

Wielką zmianą w funkcjonowaniu naszej szkoły jest utworzenie oddziału przedszkolnego dla dzieci 3 i 4-letnich. W tym roku szkolnym naukę w tymże oddziale rozpocznie 22 uczniów. Podczas wakacji został przeprowadzony generalny remont jednej z sal lekcyjnych na potrzeby tego oddziału. Nowa pracownia lekcyjna jest wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny, piękne i kolorowe meble, artykuły biurowe oraz dużą ilość nowych zabawek. Mamy nadzieję, że maluszki szybko się zaklimatyzują i będą chętnie przychodziły do szkoły.

Po oficjalnym rozpoczęciu wszyscy uczniowie rozeszli się do swoich sal lekcyjnych, by spotkać się z wychowawcami i opowiedzieć o swoich wakacyjnych przygodach.