UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 - 27.06.2014r.

Wraz z zakończeniem roku szkolnego zbliża się czas, na który z wielkim utęsknieniem czekają wszyscy uczniowie- WAKACJE, czas odpoczynku, zabawy, niezapomnianych przygód i wrażeń.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się w piątek, 27 czerwca 2014r. Cała społeczność szkolna uczestniczyła we mszy św. odprawionej w kaplicy w Grabowie przez ks. Sylwestra Góreckiego. Dalsze uroczystości odbyły się w szkole.

Wszystkich zebranych uczniów, rodziców, zaproszonych gości, nauczycieli i pracowników szkoły powitała Pani Dyrektor Jadwiga Czerniak. W krótkim wystąpieniu podsumowała pracę szkoły, gratulowała uczniom wysokich osiągnięć w nauce, konkursach i zawodach sportowych. Serdeczne podziękowania skierowała do Rodziców, którzy aktywnie i z wielkim zaangażowaniem włączyli się w prace na rzecz szkoły. Dyplomy z podziękowaniami otrzymali też Rodzice uczniów klasy III, którzy pięknie wyremontowali salę lekcyjną swoich dzieci.

Następnie wychowawcy wręczyli świadectwa szkolne i nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Obdarowane  prezentami zostały uczennice, które sumiennie prowadziły sklepik szkolny. Wręczono też nagrody książkowe za zwycięstwo w Szkolnym Dyktandzie o Tytuł Mistrza Ortografii oraz wysokie osiągnięcia w czytelnictwie. Specjalne upominki otrzymały wolontariuszki, które zbierały pieniądze na rzecz WOŚP.  Nagrody książkowe za czytelnictwo naszym uczniom przekazała również p. Joanna Kałużyńska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Grabowie.

Kolejnym punktem było wręczenie świadectw, nagród książkowych naszym absolwentom, którzy po raz ostatni żegnali rok szkolny w murach Publicznej Szkoły Podstawowej im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą. Wychowawczyni klasy VI Renata Marzęda pożegnała swoich wychowanków, podsumowała ich lata spędzone w podstawówce i życzyła dalszych sukcesów w nowej szkole i dorosłym życiu.

Nastąpiło również uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klasy V, którzy od nowego roku szkolnego będą pełnili honorowy zaszczyt opieki nad nim.

Po oficjalnej części zakończenia roku szkolnego odbyła się część artystyczna. Uczniowie klasy VI w swoim programie słowno-muzycznym podziękowali wszystkim nauczycielom za przekazaną wiedzę i cierpliwość, pracownikom szkoły za codzienną obecność, Rodzicom za trud wychowania i wsparcie. Wręczyli wszystkim piękne kwiaty, a na ręce pani dyrektor przekazali prezent dla szkoły.

Głos zabrali również uczniowie klasy V, którzy pożegnali swoich starszych kolegów i wręczyli im upominki.

Podsumowaniem było wystąpienie Pani Dyrektor Jadwigi Czerniak, która złożyła wszystkim wakacyjne życzenia.
Życzyła przede wszystkim odpoczynku od nauki i obowiązków szkolnych, ale przestrzegła również przed tym, żeby wakacyjne zabawy były przemyślane i nie zagrażały bezpieczeństwu, żeby w chwilach beztroskiego odprężenia dzieci były czujne i uważne, by po upragnionych wakacjach wszyscy zdrowi i wypoczęci powrócili do szkoły.