DZIEŃ EUROPEJSKI W NASZEJ SZKOLE -20.05.2014r.

DZIEŃ EUROPEJSKI wpisał się w kalendarz imprez oraz uroczystości w naszej szkole i już od czterech lat jest hucznie obchodzony. Tegoroczna edycja DNIA EUROPEJSKIEGO miała miejsce 20 maja 2014r.

W tym roku szkolnym Dzień Europejski upłynął pod hasłem "ROZŚPIEWANA EUROPA" i składał się z dwóch części.
Na początku wszystkich zebranych przywitała p. Monika Wierzbicka i zaprosiła do wspólnej zabawy. Następnie uczniowie za pomocą różnych form przekazu: wiersz, piosenka i humor, przybliżyli wszystkim związek demokratycznych państw europejskich - UNIĘ EUROPEJSKĄ. Poznaliśmy jej flagę, państwa członkowskie, hymn, walutę, kompetencje, politykę, a także główne obszary działań oraz maskotkę - Syriusza.

Wręczone zostały nagrody za zwycięstwo w szkolnym konkursie pn. "ANGIELSKIE SŁÓWKO DNIA". Dwie uczennice z kl. IV: MARTYNA TYBURSKA i PAULINA MADEJSKA bezbłędnie rozwiązały zadania konkursowe i zwyciężyły, otrzymując interesujące nagrody rzeczowe. Tuż za nimi znalazła się MAGDALENA ZAJĄCZKOWSKA, również z klasy IV, która popełniła tylko jeden błąd i także została nagrodzona upominkiem.

Druga część DNIA EUROPEJSKIEGO poświęcona została konkursom sprawdzającym wiedzę uczniów o WSPÓLNOCIE EUROPEJSKIEJ. Zadania były dostosowane dla wszystkich grup wiekowych. Chętnych do udziału w zmaganiach nie brakowało. Zwycięzcy otrzymywali nagrody rzeczowe, pozostali słodki upominek.

Po tej interesującej lekcji przeprowadzonej w nietypowy sposób UNIA EUROPEJSKA nie będzie już dla naszych uczniów tajemnicą.
To był bardzo mile spędzony dzień w szkole.