APEL Z OKAZJI KANONIZACJI JANA PAWŁA II - 28.04.2014r.

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII – uroczystość religijna, która odbyła się 27 kwietnia 2014r. w Watykanie, na Placu Świętego Piotra, podczas której dwaj błogosławieni papieże: Jan XXIII oraz Jan Paweł II zostali ogłoszonymi świętymi Kościoła katolickiego.

W dn. 5 lipca 2013r. wydano dekret w sprawie cudu za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Cudem tym jest zatwierdzone przez lekarzy i teologów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i niewytłumaczalne z punktu widzenia medycznego, uzdrowienie Floribeth Mory DiazKostarykanki cierpiącej na nieoperacyjnego tętniaka mózgu. Kobieta, oglądając beatyfikację Jana Pawła II zaczęła do niego się modlić, po czym doznała nagłego uzdrowienia.

Jan Paweł II został kanonizowany dziewięć lat po śmierci i trzy lata po beatyfikacji, zaś Jan XXIII pół wieku po śmierci i trzynaście lat po beatyfikacji. W przypadku Jana XXIII papież zdecydował o odstąpieniu od stwierdzenia cudu za wstawiennictwem błogosławionego.

Uroczysta kanonizacja bł. Jana Pawła II i Jana XXIII rozpoczęła się o godz 10:00 na Placu św. Piotra i rozpoczęła ją "Litania do Wszystkich Świętych". Na fasadzie Bazyliki Świętego Piotra wisiały te same portrety dwóch papieży, które były podczas ich beatyfikacji. Na tej uroczystości obecne były dwie kobiety uzdrowione za wstawiennictwem Jana Pawła II: s. Marie Simon-Pierre Normand oraz Floribeth Mory Diaz, która niosła do ołtarza relikwiarz zawierający ampułkę z krwią św. Jana Pawła II. Po uroczystości pielgrzymi mogli modlić się przy grobach obu świętych papieży w Bazylice św. Piotra.

Z racji tak wielkiego i wpisanego już w dzieje historii wydarzenia w naszej szkole w dn. 28 kwietnia 2014r. odbył się uroczysty apel, który przygotowali uczniowie wraz z p. Anetą Dąbrowską. Wysłuchaliśmy wspomnień o Wielkim Polaku - Świętym Janie Pawle II. Dziewczęta przepięknie zaśpiewały pieśni związane z osobą Karola Wojtyły, w tle widniały zdjęcia naszego uśmiechniętego Papieża. Wszystkim zebranym na apelu dzisiejszy występ dostarczył wiele emocji i wzruszeń.